Uživatel nepřihlášen
Blog veterána Half-Life.
RSS kanál blogu
Píše: HALF-LIFEBLAZEN - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Blog veterána Half-Life.

Seznam modifikací pro Valve hry (1. díl?)

Pondělí 1.9.2014 17:39 - Autor: HALF-LIFEBLAZEN
To se mi líbí

Seznam modifikací pro Valve hry (1. díl?)Tentokrát to nebude článek tak jak to normálně znáte, koneckonců můj článek o Black Mesa Research Facility je z mých článků nejméně úspěšný protože byl na lidi nejspíš moc dlouhý, takže přejdu na jednodušší metodu. Tentokrát to bude spíš seznam modifikací kteří si přejí někteří hráči co jsou v oblastí modů laici a mají z nich strach, cílem mého seznamu je ukázat lidem že strach z modů nemusí mít a že i mody nabídnou skvělou zábavu.

Mody pro Half-Life 1


Většina fungují i pro SteamPipe tutíž není oprava nutná a případné Steamfixy jsou na stránkách s mody už přiložené.

Sweet Half-Life - Skvělý mod odehrávající v Black Mesa kde hrajete za skladníka, tento mod nabídne i boj s mimozemšťany, dokonce se podíváte i do mateřské lodi a má dva konce.

Ani Xen nemůže ve Sweet HL chybět.
Ani Xen nemůže ve Sweet HL chybět.

Azure Sheep - Jeden z nejlepších modů ve kterém hrajete stejně jako v Blue Shiftu za Securiťáka který taky zažívá Incident v Black Mesa, v tomto modu musíte spolupracovat i s kolegyní Kate aby jste se dostali ven, takže taková malá kooperace s A.I. včetně bugů z HL 1 jako je zasekávání za rohem ale to se dá překousnout a můžete brát jako předchůdce HL 2 Episode One.

Ziiiv to je nuda, už ani shazováni vrtulníků z oblohy mě nebaví.
Ziiiv to je nuda, už ani shazováni vrtulníků z oblohy mě nebaví.

Point of View - Opět další mod přímo od tvůrce Azure Sheep kde nyní hrajete za druhu stranu barikády konkrétně za Vortigaunta který se snaží získat zpátky prototyp mimozemské technologie kterou mu lidé ukradli, protože hrajete za vorta rozlučte se s lidskými zbraněmi, bude se zabíjet elektrickým výbojem a pomocí nich se i uzdravovat zároveň což přináší nevídaný taktický prvek hry, ale nebojte se o mimozemské zbraně nebudete ochuzeni.

Zapomeňte na lidské zbraně, vaše pazoury jsou vaší zbraní.
Zapomeňte na lidské zbraně, vaše pazoury jsou vaší zbraní.

They Hunger - skvělý horrorový mod s prvky komedie, tento mod nemá s Half-Life nic společného a odehrává se v prostředí staré doby, zabojujete se zombíky kteří záhadně vstávají z hrobu a odhalíte i důvod proč tomu tak je a učiníte tomu přítrž.

Krásná noc vhodná na procházku na hřbitově.
Krásná noc vhodná na procházku na hřbitově.

Poke646 - další mod odehrávající po incidentu Black Mesa, vláda založí organizaci Poke646 která bojuje proti vetřelcům z Xenu, vy hrajete za asistenta kterého zajimají jenom kde má klíčky od auta, spadne na něj ve skladu cívka a město se evakuje bez vás a ještě vás zneužijí ke splnění mise kterou při evakuaci nestihli.

Poke646 Vendetta - pokračování modu Poke646, víc komentáře není potřeba.

Pohyb vojíne, musíme rozstřílet další reklamní plakáty.
Pohyb vojíne, musíme rozstřílet další reklamní plakáty.Life's End - Naprosto skvělý originální mod kde hrajete za naprosto líného matematika (nedivím se mu matika je hnusná a zbytečná) který příjde do Black Mesa pozdě a dostane tedy padáka, a zrovna v této době Gordon rozjede Incident (to je teda ale pech). Mod nabízí i naprosto originální pasáže které mnohé hráče překvapí, takže se nenechte odradit možná mírně nadprůměrným začátkem.

Jedna s pasáží z Life's End, bohužel se mi nepovedlo zachytit UFO na obloze.
Jedna s pasáží z Life's End, bohužel se mi nepovedlo zachytit UFO na obloze.Cleaners Adventures Další vynikající mod odehrávající opět v Black Mesa ve kterém tentokrát hrajete za uklízeče, tentokrát ale necháte smetáček na pokoji a pustíte se do mnohem zábavnější úklidové práce jelikož jeden z vědců to přehnal s resonanční kaskádou (jak jinak) a kdo jiný musí svinčík uklidit než právě vy? Upozornění: Tato hra má ruský dabing a instalátor je taky v ruštině (chyběj tam znaky) tak se nelekejte je to bezpečný mod žádné viry tam nejsou.

Fuj za úklid takového svinčíku budu chtít zvýšení mého platu.
Fuj za úklid takového svinčíku budu chtít zvýšení mého platu.Dead Sector - Český mod odehrávající na ostrově kde vypukla neznámá epidemie která mění obyvatele na hnusné krvalečná monstra, cílem je najít pomoc a dostat se ven z ostrova, mod sází místo akce spíše na logické hádanky převážně takže je běžné že se zakysnete a proto autor raději přiložil do instalace i návod. Poznámka: tuto verzi jem netestoval pod Steam verzi takže neručím funkčnost.

Tady je snad ještě větší svinčík než v Cleaners Adventures.
Tady je snad ještě větší svinčík než v Cleaners Adventures.Survive in Catacombs a Survive in Catacombs 2 Opět další horrorová dvoudílná modifikace postavena na prostředí z They Hunger, tentokrát ji má na svědomí čech a točí se o knize mrtvých kterou ze zvědavostí archeologové přečetli a mrtví jaksi se najednou vzbudili a vylézají z hrobu. Poznámka: tuto verzi jem netestoval pod Steam verzi takže neručím funkčnost.

Není nic krásnějšího jako prohlídka opuštěné stodoly v noci.
Není nic krásnějšího jako prohlídka opuštěné stodoly v noci.Afraid of MonstersAfraid of Monsters: Director's Cut - Horrorový mod ve kterém hrajete za feťáka který nemůže přestat brát pilulky, nakonec to přežene a začne vidět divné až bizárdní věci, rozdíl mezi původní verzí a DC verzí je celkem velký jak v prostředí tak i v jinak navržených levelech a DC verze má i více konců, já rozhodně doporučuji projet obě verze.

Nemocnice v původní verzi.
Nemocnice v původní verzi.
Nemocnice v DC verzi.
Nemocnice v DC verzi.Residual Point - Pro mě jeden z nejlepších modů pro Half-Life 1, její délka se rovná samotnému HL a dokonce ho o trošku převyšuje a překonává, autor si hodně vypiplal i s prostředím že HL 1 oproti něj vypadá jako chudý příbuzný a není to hra pro čajičkáře, její obtížnost hráče rozhodně nebude šetřit, hrajete za chemika který pracuje v Biodome Complex kde vědci studují exempláře ze Xenu, bude na vás testován teleport známý z Opposing Force v době kdy Gordon vloží krystal a spustí incident čímž způsobí že nachvíli v cizí dimenzi dokonce i uvíznete a musíte najít cestu ven, tento mod má dokonce v určitém úseku i dvě cesty kterým se můžete vydat a ani jedna není lehčí než druhá ale příběh to neovlivní protože se zase cesty střetnou a jedete dál, každopádně nevídané zpestření a motivace zahrát znovu, doporučuji všem zarytým HL fandům.

V jako ve správném Half-Life i tady začnete v extra pomalém a ukecaném vláčku.
V jako ve správném Half-Life i tady začnete v extra pomalém a ukecaném vláčku.

Cry of Fear - Horrorovka přímo od tvůrce modu Afraid of Monsters, naprosto skvělá ale pouze pro otrlé hráče se železnými nervy, protože tato hra je fakt extrém proti kterému je Amnesia i Outlast večerníčkem pro předškolní děti. Sice se můžete bránit, ale váš inventář je hodně limitován jak náboji tak i místem, tutíž nepoberete tuny pušek ale jenom 6 zbraní které se mnohdy budete muset i vzdát aby jste uzvedli klíč což je sice směšné a trošku otravné ale zas to to udržuje hráče ve strachu a napětí, protože od této hry nelze nic čekat a prokouknout, hrajete za Simona který prodělává halucinace a psychycké vypětí nejspíš následek autonehody a nebo je za tím něco jiného? Tato hra je na Steamu vydána samostatně a zdarma, takže není nutné vlastnit HL1 ani žádnou jinou hru.

Není nad to temná místa posvítit mobilem značky Sony Ericson, ježiš fuj co to je? už mi asi v hlavě hrabe.
Není nad to temná místa posvítit mobilem značky Sony Ericson, ježiš fuj co to je? už mi asi v hlavě hrabe.

Sven Coop - Tato modifikace vám umožní zahrát si kampaň Half-Life 1 a jeho datadisky i v kooperaci s kamarády, není nic zábavnějšího než se s kámoši sejít v ikonickém Black Mesa a pokecat si o resonanční kaskádě a prakticky ji i společně s kámoši zažít, samozřejmě můžete zahrát i komunitní mapy a i They Hunger je v seznamu podporovaných, mod i navýšil obtížnost a přidal v místech pár nepřátel navíc kde byli chodby normálně prázdné a přidal i zajimavější efekty jako např. šplouchání vody která se v goldsrc jen tak nevidí, doporučuji všem jen škoda že na Steam verzi se zapomělo a hodně velká škoda nutnosti veřejné IP adresy nebo Hamachi.

Součástí kooperace je dokonce i Medik.
Součástí kooperace je dokonce i Medik.

Decay - Zmínil jsem se o něm už v článku o Black Mesa a teď jsem zjistil že jsem ho sem zapoměl zařadit (díky Cvrndo) tak to napravuji až teď, jak někteří víte ano Half-Life nemá 2 oficialní datadisky ale 3 datadisky, kam se ale třetí poděl a proč o něm ví jen pár vyvolených a co dělá v seznamu modifikacích? Gearbox který tyto datadisky udělal se rozhodl z nepochopitelného důvodu že Decay se stane exkluzivitou pro Playstation 2 verzi Half-Life 1 jestli tak chtěl vnutit tuto verzi se už neví, pikatnější je v tom že PC verzi měl už taky hotovou ale nevydal ji, tak se komunita nadšených modderů rozhodla že si PC verzi vytvoří sami a vydá ji zdarma jako modifikaci pro HL 1. Port se povedl perfektně a je hodně věrná svému originálu takže nic stěžejního nechybí, co tento mod nabízí? Hrajete za dvě postavy něžného pohlaví za Ginu Cross která nakecala ty vláčky a hologram v Hazard Course a její kolegyni Collete Green a když říkám dvě postavy tak ano je to primárně co-op mod kde si buď seženete hráče nebo můžete hrát sami a postavy si přepínat což není moc moudré řešení ale budiž, společně pak prožíváte incident v Black Mesa a pomáháte Dr. Kellerovi uzavřít portály na Xen jednou provždy. Mnoho hráčů tomu říká předchůdce co-opu Portal 2, bohužel jako velké mínus je nutnost veřejné IP adresy nebo VPN programy typu Hamachi aby jste se mohli vůbec spojit protože to jede na Dedikovaném serveru a to je další z důvodů proč to nikdo nehraje protože ne každý má trpělivost se správou serverů a je to velká škoda, pokud obrníte trpělivostí a překousnete to tak tento polodatadiskový mod stojí za to.

Šťastná Decay rodinka hezky pohromadě.
Šťastná Decay rodinka hezky pohromadě.

Tak to je z oblastí Half-Life 1 vše co mě napadlo, pokud to bude mít úspěch a bude se vám tento seznam zamlouvat dejte vědět do komentářů, pokud chybí v seznamu mod který jste vy hráli, což se stát může modů skvělých je spousta že si ani já už nevzpomenu co jsem vše hrál, dejte taktéž do komentářů vědět a já ho sem zařadím a jak jste si asi všimli moc jsem tam nedal MP mody a to proto protože jsem spíše převážně SP hráč a tutíž jsem MP mody netestoval takže pokud jste nějaké hráli a chcete je do seznamu taktéž to dejte vědět, v případě úspěchu se vrhnu na druhý díl kde sestavím seznam modů pro Half-Life 2 a jeho epizody.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Seznam modifikací pro Valve hry (1. díl?)
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
TheStargat3   1x   Tvůj skoro nejlepší článek, co jsem četl (Black Mesa stále vede :-) ) . Většinu modifikací, co jsi vyjmenoval, jsem hrál, ale mnoho z nich jsem nedohrál. Asi si mody znova stáhnu a zahraju, protože to je povinnost každého Half-Life fandy.TheStargat3thestargat39408    2.9.2014 19:43 TheStargat3

Tvůj skoro nejlepší článek, co jsem četl (Black Mesa stále vede :-) ) . Většinu modifikací, co jsi vyjmenoval, jsem hrál, ale mnoho z nich jsem nedohrál. Asi si mody znova stáhnu a zahraju, protože to je povinnost každého Half-Life fandy.

HALF-LIFEBLAZEN   1x   Cvrnda: Zrovna dneska jsem si vzpoměl že jsem něco zapoměl přiřadit a ano Decay hraje fakt jen pár opravdových vyvolených HL fandů tak ho hned zařadím do seznamu.HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    2.9.2014 10:38 HALF-LIFEBLAZEN

Cvrnda: Zrovna dneska jsem si vzpoměl že jsem něco zapoměl přiřadit a ano Decay hraje fakt jen pár opravdových vyvolených HL fandů tak ho hned zařadím do seznamu.

Cvrnda člen redakce   1x   Výborný článek, o existenci některých modů jsem ani nevěděl. Cry of Fear je určitě klasika, já osobně měl ale vždy stejně nejradši They Hunger. Každopádně si myslím, že jsi mohl zařadit ještě Decay. Není to sice přímo mod, ale oficiální obsah z PS2 verze Half-Life od Gearboxu předělaný moddery na PC, ale funkce je stejná a často zjišťuju, že mnoho lidí ani o jeho existenci neví, což je škoda. Ale to je jen můj návrh, těším se každopádně na přehled modů pro SourceCvrndacvrnda7    2.9.2014 09:46 Cvrnda

Výborný článek, o existenci některých modů jsem ani nevěděl. Cry of Fear je určitě klasika, já osobně měl ale vždy stejně nejradši They Hunger. Každopádně si myslím, že jsi mohl zařadit ještě Decay. Není to sice přímo mod, ale oficiální obsah z PS2 verze Half-Life od Gearboxu předělaný moddery na PC, ale funkce je stejná a často zjišťuju, že mnoho lidí ani o jeho existenci neví, což je škoda. Ale to je jen můj návrh, těším se každopádně na přehled modů pro Source

Bargud   1x   Dobrý, tak si se nakonec rozhodl. Škoda, že se na Steam nedostane více takových modifikací (když tam dali HL: Before :gun: ) , jako např. CoF, Minerva nebo Estraged Act I. Ono je sice lehké dát mod "jen" do šložky, jenže často je problém kvůli SteamPipe :angry: , škoda. Jinač na Cry of Fear se pořád teprve chystám, byť to odkládám dlouho.

A k tomu jak navrhoval Barfilm, tak by bylo třeba dobrý, kdyby si napsal i článek věnující se přímo těmto hrám, které si vynesli slávu pro určitou skupinu lidí (když to řeknu s nadsázkou - víme přeci, že jsou lidé, kteří třeba klenot Dear Esther považují za nudnou kravinu...) a jejich vylepšené verze jsou i normálně prodejné. Jak dobře vím, tyhle hry jsi hrál. Případně by onen článek mohl obsahovat i "nedoceněné" mody, které by si taky zasloužily trochu té větší slávy. Je to jen takový osobní nápad ;-)
Bargudbargud6378
    2.9.2014 00:44
Bargud

Dobrý, tak si se nakonec rozhodl. Škoda, že se na Steam nedostane více takových modifikací (když tam dali HL: Before :gun: ) , jako např. CoF, Minerva nebo Estraged Act I. Ono je sice lehké dát mod "jen" do šložky, jenže často je problém kvůli SteamPipe :angry: , škoda. Jinač na Cry of Fear se pořád teprve chystám, byť to odkládám dlouho.

A k tomu jak navrhoval Barfilm, tak by bylo třeba dobrý, kdyby si napsal i článek věnující se přímo těmto hrám, které si vynesli slávu pro určitou skupinu lidí (když to řeknu s nadsázkou - víme přeci, že jsou lidé, kteří třeba klenot Dear Esther považují za nudnou kravinu...) a jejich vylepšené verze jsou i normálně prodejné. Jak dobře vím, tyhle hry jsi hrál. Případně by onen článek mohl obsahovat i "nedoceněné" mody, které by si taky zasloužily trochu té větší slávy. Je to jen takový osobní nápad ;-)

NeoBlade   1x   Á, vidím, že si ten článek nakonec vážně udělal. Super! :) Některé ty mody jsem bohužel nějak minul, takže mám aspoň nějaké tipy do budoucna. Díky za super článek, těšim se na druhou část :thumbup:NeoBladeneoblade28678    1.9.2014 23:14 NeoBlade

Á, vidím, že si ten článek nakonec vážně udělal. Super! :) Některé ty mody jsem bohužel nějak minul, takže mám aspoň nějaké tipy do budoucna. Díky za super článek, těšim se na druhou část :thumbup:

HALF-LIFEBLAZEN   1x   Grey jak se dívám dělal jiný tým a když jsem ho zkoušel byla to úplně jiná hra než Cry of Fear a nějak jsem ztratil motivaci ji dohrávat až do konce kvůli častým zákysům, to Cry of Fear mě fakt nenechal spát. :DHALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    1.9.2014 21:17 HALF-LIFEBLAZEN

Grey jak se dívám dělal jiný tým a když jsem ho zkoušel byla to úplně jiná hra než Cry of Fear a nějak jsem ztratil motivaci ji dohrávat až do konce kvůli častým zákysům, to Cry of Fear mě fakt nenechal spát. :D

Mr.Triboni   1x   Jen tak dál. Určitě v tom pokračuj. :thumbup: Některé mody si musím vyzkoušet. Jinak Cry of fear je asi jeden z nejlepších modu, co jsem kdy hrál. Dusivá atmosféra, pár chytlavých soundtracku a děsivá monstra pocházející z povědomí hlavního hrdiny. Cítim malou inspiraci ze Silent hill 2 8-) . Neudělali náhodou podobnou hru Grey?Mr.Tribonimrtriboni6895    1.9.2014 21:11 Mr.Triboni

Jen tak dál. Určitě v tom pokračuj. :thumbup: Některé mody si musím vyzkoušet. Jinak Cry of fear je asi jeden z nejlepších modu, co jsem kdy hrál. Dusivá atmosféra, pár chytlavých soundtracku a děsivá monstra pocházející z povědomí hlavního hrdiny. Cítim malou inspiraci ze Silent hill 2 8-) . Neudělali náhodou podobnou hru Grey?

Popopki   1x   W610i, ten mobil jsem měl :DPopopkipopopki2380    1.9.2014 20:29 Popopki

W610i, ten mobil jsem měl :D

HALF-LIFEBLAZEN   2x   Barfilm: Jj to plánuji zařadit do druhé části článku kde rozeberu Source mody.HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    1.9.2014 20:12 HALF-LIFEBLAZEN

Barfilm: Jj to plánuji zařadit do druhé části článku kde rozeberu Source mody.

Barfilm   1x   Cry of Fear je skvělý. Jinak mě napadá pro Half Life 2 Stanley Parable, Dear Ester, Hidden, Garry´s mod a skvělý Estranged: Act IBarfilmbarfilm13199    1.9.2014 19:43 Barfilm

Cry of Fear je skvělý. Jinak mě napadá pro Half Life 2 Stanley Parable, Dear Ester, Hidden, Garry´s mod a skvělý Estranged: Act I

Alphonse800   1x   Cry of Fear jednoznačně nejlepší. Článek super, dal sis na tom záležet a to se cení. :thumbup:Alphonse800alphonse8007485    1.9.2014 19:24 Alphonse800

Cry of Fear jednoznačně nejlepší. Článek super, dal sis na tom záležet a to se cení. :thumbup:

ThainDegu   1x   Hodně pěkný článek. Většina modů mě zaujala takže až bude čas tak je zajisté zkusím :)ThainDeguthaindegu27578    1.9.2014 18:01 ThainDegu

Hodně pěkný článek. Většina modů mě zaujala takže až bude čas tak je zajisté zkusím :)

O autorovi blogu

HALF-LIFEBLAZEN

Přečetl jsem článek až do konce jedním dechem mé halfovské srdce zabušilo a nyní mohu říct jedno, je mi z toho úplně na nic, každopádně bylo mi to už od začátku jasné že další díl Half-Life nebude, když už jsem viděl hromadný odchod scenáristů, ale nikdo mi nevěřil.

Za sebe mohu říct jen toto, už zbývá jen počkat na Xen pro Black Mesa a udělat tak finální tečku tam kde to celé začalo.

Sbohem Half-Life, bylo mi ctí tě hrát.

Založit herní BLOG