Uživatel nepřihlášen
Blog veterána Half-Life.
RSS kanál blogu
Píše: HALF-LIFEBLAZEN - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Blog veterána Half-Life.

Aperture Science 3. díl

Čtvrtek 19.4.2012 08:13 - Autor: HALF-LIFEBLAZEN
To se mi líbí

Aperture Science 3. dílPo mnoha měsíčních odkladech, jejichž důvodem bylo hlavně čekání na druhé DLC, jsem se rozhodl, že tenhle díl vydám už teď, na první výročí vydání božské hry Portal 2. A to se docela hodí, protože tento díl se zaměří právě na ní. Pro ty, co nečetli nebo už zapomněli na předchozí díly, zde je odkaz na první i druhý díl. Varování tento článek je až k prasknutí přecpaný spoilery a může škodit zdraví vám i lidem v okolí kteří Portal 2 nehráli, čtete tedy na vlastní nebezpečí. Ale dost už úvodu, jdeme na to.

Wheatley probouzí Chell

V minulém dílu jsem se zmínil, jak Rattman uložil Chell do věčného spánku nahozením nouzového generátoru. Ještě předtím, než se to tak stalo, byla Chell probuzená kvůli rozcvičce a Annoucer ji oznámil, že byla ve spánku 50 dní, což je dlouhá doba na naše poměry. Jakmile se ale uložila ke spánku, tak právě Rattman nahodil věčný spánek, Chell se probudila, a Annoucer ji oznámil, že ve spánku byla 999999 dní (už se to ani nevešlo do záznamu), takže uběhlo přibližně 100 let po této události, a protože GLaDOS chcípla, nebyl nikdo, kdo by se o Aperture staral. Tak začalo chátrat a zarůstat plevelem. Nakonec Chell zjistila, že není sama, jelikož Wheatley začal bušit na dveře jejího pokoje. Wheatley je jedna z morality core, takže měl také tlumit inteligenci GLaDOS tou svojí tupostí, každopádně už nemohl dál sledovat, jak se Aperture rozpadá, chtěl se dostat ven, a k tomu právě potřeboval Chell, aby mu pomohla. Proto ji probudil a podle něj byla posledním testovacím subjektem, který zůstal naživu, ostatní zemřeli hlavně v cryospánku, jelikož se nouzový generátor vybil, takže nebyla energie na jejich probuzení.

No comment
No comment

Zrození GLaDOS

Po neopatrném řízení pokojového kontejneru a prorazením stěny je tedy Chell nucena opět projít testovacími komorami. Wheatley říkal, že je to jediná ce

sta ven, takže Chell ze začátku procházela některé testchambery podruhé. Jejich řešení se nezměnilo, jediné, co se změnilo, nebo spíš přirostlo, byla spousta plevele. Některé chodby byly zřícené, na stropě byla dokonce i díra na povrch a z některých tekla i voda, ale díky Annoucerovi testchambery stále fungovaly v nouzovém režimu, takže nehrozilo, že by se Chell někde zasekla. Tedy až na pár výjimek, kde např. chyběl Portal Gun a na jeho místě se propadla podlaha. Po splnění pár testchamberů se Wheatley nakonec rozhodl, že poprvé ve svém životě opustí svoji kolejnici (i když měl ze začátku strach, že zemře), a vydal se s Chell mimo testovací prostory přímo do místnosti, kde GLaDOS ještě před 100 lety Chell šikanovala. Wheatley opět říkal, že jediná cesta ven je projít skrz její doupě, dokonce vyprávěl historku, že GLaDOS porazil nějaký člověk, a pak už o něm nikdy neslyšel a nemá vůbec tušení, že zrovna s tímhle člověkem mluví. Poté, co našli místnost s jističem, Chell Wheatleyho zapojila, ten však omylem spustil studený start celého systému, včetně obávané GLaDOS, a tím začalo její znovuzrození. Hned jak vidí Chell, zlobí se na ni, jelikož ji zabila, ale protože si dala Chell velkou práci ji oživit, tak prý nejspíš opravdu milovala testování, proto ji nenechá jen tak odejít a raději ji naordinuje další testy.

Who deja-vu
Who deja-vu
I po 100 letech stále zůstává testování s kostkami a tlačitky základem vědy.
I po 100 letech stále zůstává testování s kostkami a tlačitky základem vědy.
GLaDOS se vrací na scénu a začíná pěkně z ostra.
GLaDOS se vrací na scénu a začíná pěkně z ostra.

Testování opět začíná

Vše se tedy vrací do starých kolejí, Chell opět prochází testchambery pod vedení GLaDOS, a sama GLaDOS opravuje poškozené části Aperture a neustále Chell připomíná její zabití, komentuje její nadváhu a dokonce si ji vychutnává s trollujícím překvapením, navíc tvrdí, že její praví rodiče ji nechtěli. Prostě GLaDOS byla ještě víc naštvaná než před 100 lety. Nakonec Wheatley vytáhnul Chell z testchamberu a dali se na útěk. Sice se je GLaDOS snažil nalákat do pasti, ale marně, nepomohlo ani zdemolování mostu.

Schválně kdo z vás se tady zasekl než se mu povedlo dostat 3 lasery ke třem spínačům?
Schválně kdo z vás se tady zasekl než se mu povedlo dostat 3 lasery ke třem spínačům?

Šablona: Ahoj. Reakce: Ahoj

Při útěku došli do továrny na turretky, kde podle Wheatleyho GLaDOS neměla až velkou kontrolu. Možná jedině zhasnout světla, díky čemuž Wheatley použil baterku se slovy, že tohle také nesmí používat, jinak zemře. V továrně je výroba plně automatizovaná, dokonce vyrobené turretky zabalí do krabice a šup na export, akorát bych rád věděl kam vůbec. Občas se však výroba nepovede a z věžiček máme pokažené zmetky, proto je tam kontrolní systém, jenž ověří, jestli věžička není pokažená a kontroluje to docela vtipným způsobem. Systém vždy zkontroluje šablonu, tedy vzor, a ta mu odpoví slovem „hello“, tedy „ahoj“ takže je v pořádku a zaměří se na druhou věžičku z výroby, a pokud řekne ahoj úplně stejně jako šablona, postupuje přímo ke GLaDOS. Pokud ale řekne něco jiného a má i jiný hlas, jde o pokažený případ, zvlášť když místo „hello“ řekne třeba „nejsem vadný“, načež letí do spalovny. Některé vadné věžičky snaží i mutovat, aby zněly jako funkční, ale i tak se systém nenechá oblbnout a nemilosrdně je hází do spalovny. Když se šablona odstraní, systém má záložní data šablony v paměti, takže stále pokračuje ve své v práci, jako by se nic nedělo, jenže jako každý počítač, i tento se přece nakonec dá krásně oblbnout, stačí vložit pokaženou střílnu jako šablonu, a výrobní linka se prohodí, takže pokažené pustí dál, ale fungující vyhodí do spalovny. Toho Chell spolu s Wheatleym využili, aby to oplatili GLaDOS, protože bez věžiček se vlastně nemůže jak bránit. Hned za výrobnou byla i nějaká malá dětská škola, kde se právě konal den „přiveďte si svou dceru do práce“, a tam vystavovali dětské vědecké projekty. Většinou to byly samé bramborové baterie, přičemž se podílela i Chell. Sice už nevím, co to původně mělo být, ale nyní to byla zmutovaná brambora, co vše zarostla. Chell nejspíš přivedl nějaký zaměstnanec do práce, ale proč ji nakonec zaregistrovali do testování, když ji stejně zamítli, je mi záhadou. Také bylo potřeba ještě odstřihnout GLaDOSu přístup k neurotoxinu, její nejoblíbenější zbrani, což nakonec vyřešili tak, že zničili cisternu neurotoxinu pomocí vakuové trubice. Následně zamířili rovnou ke GLaDOS, Wheatleyho to ale hodilo špatným směrem, takže byli rozděleni.Tak toto je dílo naší Chell sice nevím jaký účel původně měl tento projekt mít ale vyrostla z toho obrovská brambora, aspoň neumře hlady.
Tak toto je dílo naší Chell sice nevím jaký účel původně měl tento projekt mít ale vyrostla z toho obrovská brambora, aspoň neumře hlady.

Wheatleyho zrada

Poté, co Chell zažila jízdu v trubici, nakonec došla zase k doupěti GLaDOS, které se ale mezitím změnilo k nepoznání, jelikož si ho GLaDOS předělala k obrazu svému. Most do její místnosti byl však zničen, takže Chell musela najít jinou cestu, což díky Portal Gunu nebyl problém. V místnosti byla podezřele připravená plošina pro portály a ještě i tlumeně blikala, aby upoutala pozornost, a byly tam také dveře s cedulí „nouzové vypnutí GLaDOS a výdejna dortů“. Je divné, proč Chell nedošlo, že dort je lež, každopádně se pokusila dveře otevřít, a jak se dalo očekávat, byl to jen kus dřeva, a Chell byla polapena ve skleněném boxu s toaletou. GLaDOS na ni hned vyslala střílny, jenže marně, byly pokažené a přehřátím vybuchly. Snažila se použít i neurotoxin, ale místo něho pro změnu vypadl Wheatley a Annoucer začal hlásit poškození jádra GLaDOS na 80%, včetně možnosti vyměnit jádro GLaDOS za jádro Wheatleyho. Pro Chell byla naděje, že jakmile Wheatley převezme kontrolu nad Aperture, tak ji pustí ven, takže ho zapojila, jenže byla zjištěna patová situace a přenos nemohl pokračovat, dokud nebude přítomen nějaký člověk, jenž přenos potvrdí stisknutím tlačítka. Chell tedy vyráží zmáčknout tlačítko, ale GLaDOS se brání a snaží se Chell od tlačítka odstřihnout, jenže marně, protože pomocí portálu se stejně k tlačítku dostala a stiskla ho. Po dokončení výměny jádra je Wheatley ohromen, jakou má velkou moc, takže málem zapomněl, že má přivolat únikový výtah, a jak bylo v plánu, Wheatley měl pak z hlavního serveru skočit k Chell do výtahu a zdrhnout s ní pryč. Jenže když se nějaký idiot dostane k absolutní moci, stejně jako člověku i Wheatleymu to přerostlo přes hlavu, a najednou se stal skoro stejně zlým, jako GLaDOS, takže hned ten výtah přerušil a stáhnul Chell zpátky dolů, GLaDOS přetransformoval do bramborové baterie, a v tu chvíli si GLaDOS vzpomněla s kým má vlastně tu čest, už věděla, že ji technici nainstalovali právě Wheatleyho aby tlumil její inteligenci, aby tolik nevraždila. Řekla mu, že není jen trouba, ale že byl i jako trouba přesně navržen, a Wheatleyho to tolik rozčílilo, že roztřískal výtah a GLaDOS spolu s Chell se propadly.

Komu z vás došlo že to je psat než jste pokusili otevřít dveře? Už Cake říká že tady něco smrdí a šlo to až moc snadno.
Komu z vás došlo že to je psat než jste pokusili otevřít dveře? Už Cake říká že tady něco smrdí a šlo to až moc snadno.
Z roztomilého Wheatleyho se stal pěkný hajzlík.
Z roztomilého Wheatleyho se stal pěkný hajzlík.

Pád

GLaDOS spolu s Chell padali hlouběji dolů šachtou, shora s nimi padal i výtah. V průběhu pádu GLaDOS sdělila Chell, že Wheatley byl navržen, aby dělal vždy špatná rozhodnutí, a že udělala právě velkou chybu, že mu svěřila celý komplex a poprosila ji, jestli si nemůže vypůjčit aspoň jednu botu. Po dopadu se Chell naštěstí probrala, a první co uviděla, byl pták, co zobe bramborovou baterii/GLaDOS a odnáší si ji někam dál, takže Chell je úplně sama, ztracena úplně hluboko v podzemí hlubokém víc jal 4 km, na místě, kde to jako Aperture moc nevypadá, a po chvíli zjišťuje, že se nachází ve staré zrušené části Aperture, které se zaměřovalo nejvíce na testy využití tří gelů. Později naráží znova na ptáka, jak zobe chudáka GLaDOS, načež prosí, ať toho ptáka zabije a slibuje, že zapomene na vše, co se událo, jen ať toho ptáka aspoň odežene. Nakonec to Chell přeci jen udělá a GLaDOS ji sdělí podrobnosti o tom, že Wheatley může vyhodit celé Aperture do povětří, jelikož dělá vždy špatné rozhodnutí, a už jsou slyšet i vzdálené výbuchy. Takže uzavřela dohodu, že jestli ji Chell pomůže vrátit kontrolu nad Aperture, tak zastaví destrukci a nechá ji jít, dokonce ji přesvědčovala, že baterie běží na 1.1 V, takže nemá energii na to, aby lhala, a i kdyby, tak už nemůže nic ztratit, zemře tak či tak. Takže ji Chell nabodne na Portal Gun a vyrážejí vzhůru nahoru k nové části. Při cestě GLaDOS slýchávala nahrávky Cavea Johnsona a Caroline, dokonce i sama automaticky zareagovala na Caveův dotaz, a najednou si to celé začínala uvědomovat, čím kdysi vlastně byla. Při výstupu nahoru Chell otevřela velké dveře a automaticky se propojil průtok gelů i do nové části Aperture. Docela je divné, proč to připravovali, když to pak uzavřeli.

4 kilometrový pád dolů.
4 kilometrový pád dolů.

Tyto dveře měli být podle vývojářského komentáře ještě větší a měly být i v obalu hry Portal 2 s popiskem "Obsahuje největší dveře v dějinách hrách". Sami říkali že to byl jen reklamní žertík.
Tyto dveře měli být podle vývojářského komentáře ještě větší a měly být i v obalu hry Portal 2 s popiskem "Obsahuje největší dveře v dějinách hrách". Sami říkali že to byl jen reklamní žertík.
Druhé největší dveře všimněte si 3 trubek gelů které se právě spojili s novou částí Aperture.
Druhé největší dveře všimněte si 3 trubek gelů které se právě spojili s novou částí Aperture.

Wheatley Laboratories

Chell a GLaDOS jsou zpět v nové části, kde se to změnilo k nepoznání. Z kostek se stali kříženci kostky a turretky, kteří se i pohybovali, jelikož Wheatley neměl živé testovací subjekty. GLaDOS se ho pokusila zabít pomocí paradoxu, který vyčetla z plakátu ve staré části, ale nepomohlo to a Wheatley hned využil Chell jako svého pokusného králíka na testy. Navíc říkal, že v tom hlavním serveru je nějaký systém, co ho nutí furt testovat, jinak má svrbění, takže testování opět začalo, tentokrát pod vedením Wheatleyho, přičemž se GLaDOS snaží Chell psychicky podpořit, aby je zvládla. První test byl až směšně jednoduchý a postrádal i smysl, takže Wheatley začal kopírovat návrhy testchamberů od GLaDOS, které už mohly samozřejmě i zabít, GLaDOS sama říkala, že by ji ráda poradila, jak testy vyřešit, ale nesmí, což bylo hned vidět u Wheatleyho, jelikož byl netrpělivý, že ji to trvalo a snažil se ji poradit, čímž dostal elektrošok. Dokonce i GLaDOS ho provokovala, aby dostal druhý šok. Po vyřešení testů Wheatley nachystal až moc překvapivou past, že to i GLaDOS nečekala, a chtěl ji hned zabít, ale Chell opět utekla a Wheatley ji přesvědčoval, ať se vrátí a kladl ji různé překážky a pasti. Nakonec Chell došla k doupěti, kde chce zapojit GLaDOS-bramboru do zařízení pro výměnu jádra. Wheatley se ale jen tak nenechal, a chystal se zaútočit. Měl čtyři pojistky, aby neopakoval stejné chyby jako GLaDOS. Zaprvé žádné plochy pro portály, za druhé s neurotoxinem začal hned, za třetí štít proti bombám, čímž logicky za čtvrté bomby na ní. Ale byla tam trubka pro bílý gel, takže stačilo ho nalákat, aby odbouchnul potrubí, a najednou byly všude plochy pro portály, takže pomocí správného nasměrování portálů dostal Wheatley zásah svojí vlastní zbraní a GLaDOS doručovala Chell poškozená jádra (mezi nimi i hodně oblíbený Space Core), aby si Annoucer myslel, že dochází k poškození, a povolil výměnu jádra. Po dosažení poškození na 100% byla přímo nutná výměna jádra, ale zase došlo k patové situaci, takže Chell se zase ocitla v situaci, kdy musí zmáčknout tlačítko. Jenže Wheatley měl nachystanou past, konkrétně bomby narvané u tlačítka, a Chell dostala přímý zásah. Výbuch sice přežila, ale už byla na pokraji svých sil, a jak se komplex začal hroutit a hořet, tak se udělala i díra přímo na povrch a byl vidět i Měsíc. A tak Chell z posledních sil vystřelila portál na Měsíc, což vlivem vakua na druhé straně portálu začalo všechno nasávat do vesmíru, včetně Chell, ale ta se pevně držela Wheatleyho, načež nakonec GLaDOS vše opravila, Wheatleyho vyhodila do Vesmíru, a Chell zachránila i po tom všem, co se událo. Nakonec jí řekla, že si uvědomila, že zabít ji bylo těžké, že jenom testovala, nikdo ji nestrkal do brambory, nekrmil ji ptáky, takže uznala výhru Chell, nechala ji opravdu jít a na rozloučenou ji zahrála hudbu a darovala ohořelou Companion Cube, kterou nechala v Portalu 1 spálit. Na povrchu bylo pšeničné pole, a vůbec to nevypadalo, jako kdyby řádilo Combine, nikde ani stopy po parkovišti Aperture, takže buď je to zas jen iluze, nebo GLaDOS přestěhovala své doupě na jiné místo. Když se testchambery mohou stěhovat, proč by nemohla i řídicí místnost. A jelikož uběhlo 100 let, tak mezitím uběhly i události Half-Life, Combine byli poraženi a Země obnovena. Ale to už je věc do diskuze.

První Wheatley kostky kteří nedokázaly vyřešit tento jednoduchý test.
První Wheatley kostky kteří nedokázaly vyřešit tento jednoduchý test.
I Aperture Science využívá produkty Windows které očividně nefungují jelikož Wheatley vyvolal modrou obrazovku smrti která by mohla platit i doslova když si Chell nepospíší. Samozřejmě Windows byl joke.
I Aperture Science využívá produkty Windows které očividně nefungují jelikož Wheatley vyvolal modrou obrazovku smrti která by mohla platit i doslova když si Chell nepospíší. Samozřejmě Windows byl joke.
GLaDOS opět získala kontrolu nad Aperture a dodržela dohodu že nechala Chell odejít.
GLaDOS opět získala kontrolu nad Aperture a dodržela dohodu že nechala Chell odejít.
Jako dárek na rozloučenou dala GLaDOS Companion Cube z Portalu 1
Jako dárek na rozloučenou dala GLaDOS Companion Cube z Portalu 1

Cooperative Testing

Protože GLaDOS vypustila Chell ven a sama už chtěla postupně zrušit testování lidí, tak navrhla kooperativní testování, a pro tyto účely stvořila dva roztomilé robůtky Atlase a P-Bodyho. Atlas byl stvořen hlavně z morálního jádra a P-Body převážně z turretky. Atlase nazývá Modrý a P-Bodyho Oranžový, a dalo by se také říci, že Atlas je chlap a P-Body žena. Testování bylo téměř podobné, ale GLaDOS to navrhovala tak, že musí roboti navzájem spolupracovat, aby testy zvládli, a protože jsou to roboti, tak nemohou zemřít. Jejich paměť je totiž zálohovaná, takže ji může bez problému vždy obnovit a roboty pomocí montážních strojů (podobné těm z továren) znovu sestavit, a mohou znova pokračovat v testování. Po absolvování standartních testů a vložení DVD disků, aby GLaDOS mohla zjistit plány, případně převzít kontrolu, jim nachystá bonusový test s cílem „zachránit“ lidské testovací subjekty. Ti se nacházeli ve staré části Aperture, nad kterým už GLaDOS má částečnou kontrolu díky DVD disku, takže tam, kde by byl test neřešitelný, si natáhla technologie z nové části, jako bridge funnel a laser. Po vyřešení se nakonec dostali do místnosti podobné Citadele a GLaDOS tak mohla připravit lidi, tedy spíše lidské klony, na testování. Ale i tak pokračovala s testováním robotů s tím, aby měli zábavu, jenže skutečnost byla jiná. Nějaká šílená ženská prý převzala kontrolu nad prototypem počítače, jenž plnil podobnou funkci jako GLaDOS, a pomocí něj se snažila sabotovat postup, jako např. poškozené demontážní stroje, které roboti museli znovu nahodit, takže z nich GLaDOS chtěla udělat vraždící stroje a trénovala je složitějšími testy tak, aby se nakonec ukázalo, že za vším stojí pouhý zlý pták, co předtím kloval GLaDOS jako bramboru. Roboti ho jen tak tak zaženou, GLaDOS jim přikáže, ať zničí i vajíčka, ale pak dostala lepší nápad a tak mláďata vychovat. Tím vlastně končí celý příběh i historie Aperture a jak GLaDOS s mláďaty vůbec naloží, čím a jak je bude krmit, je mi záhadou. Možná v dalším DLC nebo v Portal 3, ale ten bych vyloučil, protože Portal bez Chell vs. GLaDOS už není ono.

Test úderu do stropu.
Trošku machrujem.
Trošku machrujem.
Místnost podobná Citadele s uvězněnými klony.
Místnost podobná Citadele s uvězněnými klony.
GLaDOS vychovává ptačí mláďata, pro jaké účely to se neví, tímto právě končí Portal 2 a zároveň i můj článek.
GLaDOS vychovává ptačí mláďata, pro jaké účely to se neví, tímto právě končí Portal 2 a zároveň i můj článek.

Dodatek na závěr

Protože se mi to nechtělo čtvrtit na další díly, rovnou jsem sepsal vše, abych to měl už z krku, takže snad se vám můj článek líbil a snad mi i odpustíte dlouhý odklad a pár hrubek, jelikož to byla už docela dřina to sepsat, takže tím definito zakončím článek o Aperture Science a snad se shledáme někdy v jiném článku.

Autor: Jiří "HALF-LIFEBLAZEN" Hrabák

Korektura: Martin "Cvrnda" Cvrček

Tisk
Hodnocení:
( 9.5 / 26 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Aperture Science 3. díl
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Freeman    Nedávno jsem sledoval seriál Planeta Země po vymření lidstva, kde je celkem dobře ukázáno co se stane s lidskými výtvory, když člověk vyhyne. Rozpad Aperture vypadá na ty stovky let. Rozhodně to nemůžou být tisíce let (nebo 50 tisíc let jak mi někdo jednou tvrdil :-D ) , to by už tam nezbyla ani památka.Freemanfreeman11766    28.4.2012 12:55 Freeman

Nedávno jsem sledoval seriál Planeta Země po vymření lidstva, kde je celkem dobře ukázáno co se stane s lidskými výtvory, když člověk vyhyne. Rozpad Aperture vypadá na ty stovky let. Rozhodně to nemůžou být tisíce let (nebo 50 tisíc let jak mi někdo jednou tvrdil :-D ) , to by už tam nezbyla ani památka.

HALF-LIFEBLAZEN    Freeman: Tím by se potvrdilo že byla kolem sto tedy 274 let ve spánku což všichni snažej vyvracet že by spala tak dlouho. Je to věc spekulace každopádně teorii nám podporuje i ta přerostlá brambora a ta nevyrostla jen tak za den. :DHALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    28.4.2012 08:43 HALF-LIFEBLAZEN

Freeman: Tím by se potvrdilo že byla kolem sto tedy 274 let ve spánku což všichni snažej vyvracet že by spala tak dlouho. Je to věc spekulace každopádně teorii nám podporuje i ta přerostlá brambora a ta nevyrostla jen tak za den. :D

Freeman     :-D Špatně mi to napsalo ty devítky, u toho prvního čísla jich má být 6 a u druhýho 5.Freemanfreeman11766    27.4.2012 17:33 Freeman

:-D Špatně mi to napsalo ty devítky, u toho prvního čísla jich má být 6 a u druhýho 5.

Freeman    Perfektní. Akorát, 9999 dní je asi 2740 let a 9999 dní je 274 let, těžko říct co je správnější. Podlě mě to ale byl v řádu stovek let.Freemanfreeman11766    27.4.2012 17:31 Freeman

Perfektní. Akorát, 9999 dní je asi 2740 let a 9999 dní je 274 let, těžko říct co je správnější. Podlě mě to ale byl v řádu stovek let.

RockMax (Pro hodnocení musíte být přihlášen  Jako vždy 12/10 :DRockMaxrockmax725    22.4.2012 12:17 RockMax

Jako vždy 12/10 :D

HALF-LIFEBLAZEN    Racek: Díky taky jsem sám to výročí oslavil tím že jsem si ten Portal 2 znovu zopáknul.HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    21.4.2012 22:07 HALF-LIFEBLAZEN

Racek: Díky taky jsem sám to výročí oslavil tím že jsem si ten Portal 2 znovu zopáknul.

Racek    Donutil si mě zahrát si Portal 2 podruhé... Krsáně napsáno, 10/10 ;)Racekracek2369    21.4.2012 14:53 Racek

Donutil si mě zahrát si Portal 2 podruhé... Krsáně napsáno, 10/10 ;)

RCS339    halfe já slyšel víc spoilerů, a tohle je mírné klima oproti smršti nadávek tady, na ME3 konec...
Díky tomu jsem mimochodem ME3 nedohrál taky. Takže never mind ;-)
RCS339rcs3397972
    20.4.2012 14:37
RCS339

halfe já slyšel víc spoilerů, a tohle je mírné klima oproti smršti nadávek tady, na ME3 konec...
Díky tomu jsem mimochodem ME3 nedohrál taky. Takže never mind ;-)

HALF-LIFEBLAZEN    Mr. Triboni: Jinak k tomu hlasu 9999 se zasekl proto protože spala tak mnoho dní že se to už ani nevešlo proto se zasekl. Tohle se mi stalo i u tabule v co-opu kdy jsem nastřílel 9999 portálů a víc už to nešlo takže je to něco podobného.

RCS339: Jestli sis ho nedohrál tak to je celkem škoda si tímhle článkem kazit překvápko ne? :D Spoilery škodí zdraví jak tobě tak i lidem okolí kteří Portal 2 nehráli. :D
HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617
    19.4.2012 23:51
HALF-LIFEBLAZEN

Mr. Triboni: Jinak k tomu hlasu 9999 se zasekl proto protože spala tak mnoho dní že se to už ani nevešlo proto se zasekl. Tohle se mi stalo i u tabule v co-opu kdy jsem nastřílel 9999 portálů a víc už to nešlo takže je to něco podobného.

RCS339: Jestli sis ho nedohrál tak to je celkem škoda si tímhle článkem kazit překvápko ne? :D Spoilery škodí zdraví jak tobě tak i lidem okolí kteří Portal 2 nehráli. :D

RCS339    Určitě ne... měl jsem podobný problém jako Triboni, a už jsem Portal 2 nedohrál. Takže jsem si to trochu připomenulRCS339rcs3397972    19.4.2012 22:06 RCS339

Určitě ne... měl jsem podobný problém jako Triboni, a už jsem Portal 2 nedohrál. Takže jsem si to trochu připomenul

HALF-LIFEBLAZEN    RCS339: No musím hlavně poděkovat Cvrndovi že mi pomohl s korekturou jinak bych měl asi více chyb ale díky jsem rád že má půldenní dřina nepřišla na zmar.HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    19.4.2012 21:01 HALF-LIFEBLAZEN

RCS339: No musím hlavně poděkovat Cvrndovi že mi pomohl s korekturou jinak bych měl asi více chyb ale díky jsem rád že má půldenní dřina nepřišla na zmar.

RCS339    Sakra to je nějakej profi článek... pěknýRCS339rcs3397972    19.4.2012 17:09 RCS339

Sakra to je nějakej profi článek... pěkný

HALF-LIFEBLAZEN    Mr. Triboni: Jak jsem se zmínil Wheatleymu ta moc přerostla přes hlavu na konci se pak i omlouval i když už bylo pro něj pozdě. :DHALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    19.4.2012 16:05 HALF-LIFEBLAZEN

Mr. Triboni: Jak jsem se zmínil Wheatleymu ta moc přerostla přes hlavu na konci se pak i omlouval i když už bylo pro něj pozdě. :D

Mr.Triboni    Dobrý článek :thumbup:
Opravdu mě štve, že mi portál 2 blbne a že to nemohu hrát, i když mám originálku, ale štěstí je, že jsem mohl tajně chodit hrát u tátova počítače tak pšššt.
Mě je docela divné, že Chell spala opravdu 100 let, vždyť se ten hlas zasekl na 9, ale na druhou stranu, k tomu aby brambora vyrostla do takové velkikosti potřebuje pár let....
Mě se u Portálu líbí ještě jedna věc, Wheatly není zlý, je jenom.... takhle stvořený, ale moc mu popletla součástky. Pokud bude třetí díl, tak bych ho rád potkal i se Space Corem :-D
Mr.Tribonimrtriboni6895
    19.4.2012 13:08
Mr.Triboni

Dobrý článek :thumbup:
Opravdu mě štve, že mi portál 2 blbne a že to nemohu hrát, i když mám originálku, ale štěstí je, že jsem mohl tajně chodit hrát u tátova počítače tak pšššt.
Mě je docela divné, že Chell spala opravdu 100 let, vždyť se ten hlas zasekl na 9, ale na druhou stranu, k tomu aby brambora vyrostla do takové velkikosti potřebuje pár let....
Mě se u Portálu líbí ještě jedna věc, Wheatly není zlý, je jenom.... takhle stvořený, ale moc mu popletla součástky. Pokud bude třetí díl, tak bych ho rád potkal i se Space Corem :-D

ACR27    pekny clanek davam ti 1010ACR27acr277486    19.4.2012 10:59 ACR27

pekny clanek davam ti 1010

O autorovi blogu

HALF-LIFEBLAZEN

Přečetl jsem článek až do konce jedním dechem mé halfovské srdce zabušilo a nyní mohu říct jedno, je mi z toho úplně na nic, každopádně bylo mi to už od začátku jasné že další díl Half-Life nebude, když už jsem viděl hromadný odchod scenáristů, ale nikdo mi nevěřil.

Za sebe mohu říct jen toto, už zbývá jen počkat na Xen pro Black Mesa a udělat tak finální tečku tam kde to celé začalo.

Sbohem Half-Life, bylo mi ctí tě hrát.

Založit herní BLOG