Uživatel nepřihlášen
Blog veterána Half-Life.
RSS kanál blogu
Píše: HALF-LIFEBLAZEN - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Blog veterána Half-Life.

Counter-Strike: Global Offensive - osobní dojmy a preview

Neděle 11.3.2012 22:54 - Autor: HALF-LIFEBLAZEN
To se mi líbí

Counter-Strike: Global Offensive - osobní dojmy a previewPo Dotě 2 mám další štěstí, že jsem dostal přístup do uzavřené bety tak vám mohu podělit o své dojmy. Takže Valve logo je stále scary hlavně jak se hlava černocha otáčí, pardon pokus o horrorový moment jaksi do CS nehodí tak se raději zaměříme na něj.

Začneme hlavním menu, které je doslova přepracované hlavně do podoby z Portalu 2 a po CS: Condition Zero má druhý soundtrack, protože je to stále beta, tak většina funkcí ještě není dostupná a to i ve hře kde máte možnosti buď hrát rychlý zápas s hráči, nebo si založit vlastní zápas jen s boty což mě trošku vadí, protože raději nejprve procházím mapy sám a pak teprve jdu na zápas.

Zde je vzhled hlavního menu, zatím ještě moc funkcí nemá.
Zde je vzhled hlavního menu, zatím ještě moc funkcí nemá.

Když už jsme u map, tak zatím jich je 5 předělaných klasik jako je starý známý Dust, Inferno, Train a Nuke. Mod je zatím jenom Defuse Bomb který zůstal nezměněn a můžete si zvolit buď normální Competive mod známý ze starších CS nebo pro nováčky nenáročný casual mod, kde se Kelvar a defusing kupují samy a vy si dokoupíte už jen zbraně.

Je tu ještě i nový mod Demolition, což je vlastně DE jen s tím rozdílem, že zbraně nekupujete, ale hra vám zbraně přidělí. Většinou je to M4 Carabine (u teráků AK-47) a nožík. Stanoviště pro položené bomby je jediné a na základě toho, kolik protivníků zabijete, vám na další kolo hra vybera jiné zbraně. V tomto modu je nová mapa Lake, která připomíná mapu cs_militia a úseky z Left 4 Dead.

Co se týče buy menu na nakupování zbraní tak to je přepracované do kruhového menu známé z L4D a Portalu 2 které mi upřímě moc nevyhovuje a ztrácím se v něm ale díky bohu že zbraně už nejsou přejmenované takže AK-47 se doopravdy jmenuje AK-47 a ne CV-47 no aby ne když tam není ani grafickej model zbraně takže se dá orientovat jen podle názvu.

Buy menu v praxi někomu může vyhovovat ale mě se zdá až moc konzolové a nepřehledné.
Buy menu v praxi někomu může vyhovovat ale mě se zdá až moc konzolové a nepřehledné.

Co se týče grafiky tak Source zaznamenal pořádný pokrok a v mapě de_dust dokonce vítr rozvíří prach podobně jako v Dear Esther, bohužel HW nároky pro můj komp jsou až moc krvavé a v nastavení nelze měnit detaily a vypnout stíny které jsou mimochodem povedené, jde měnit jenom rozlišení a antialiasing, snad se to doplní časem.

Závěrem musím říct, že jsem s CS:GO celkem spokojen a mé předešlé obavy že to bude konzolovka ve stylu CoD vymizely, takže ještě zapracovat v optimalizaci a snad ještě předělat buy menu a pak už jen dodělat mapy, kde jsem zvědav, jak budou vypadat rukojmí. Takže pokud i vy už máte betu podělte se o dojmy v komentáři.

Grabing molotov.
Grabing molotov.
Doufám že není obsazeno mám silný průjem.
Doufám že není obsazeno mám silný průjem.

UPDATE 17.3.2012: Slepice se vrátili.

Včera v pátek kolem 23:00 hodin vyšel necelý 200 MB update a co přinesl? Tak konečně odemkl v menu položku My Awards ve které jsou podrobné statistiky nejoblíbenější zbraně, achievementu známé z CS:Source, co je ale důležitější nová mapa a tentokrát poprvé hostage mod, ano naší staří rukojmí prozatím vypadají ještě hodně nedodělaně ale je to beta tak není divu.

Mapa je cs_italy, a zůstala co se týče chodeb beze změň skoro jsem si nebyl jistý jestli je to CS:Source nebo CS:GO ale nebojte se i tato mapa je přepracovaná a jak název napovídá tak ano naše milované slepice z CS 1.6 kteří nebyli v CS:Source se vrátili a je jich mnohem více a dokonce se i pohybují jako slepice takže, o cvičné terče máme postaráno.


Tak takhle vypadá přehled achievementů a ocenění.
Tak takhle vypadá přehled achievementů a ocenění.

Na přání Stixxyho jsem natočil video z této slepičí mapy.

Counter-Strike: Global Offensive na PC, PS3, Xbox 360, Mac Hodnocení hry
Těším se
  • Důstojný remake
  • Soundtrack
  • Přepracované menu
  • Slepice
  • Na CS jak má být.
Bojím se
  • Kruhové buy menu
  • HW náročnost a optimalizace
Shrnutí: CS jak má být, žádné zbytečné změny jako sbírání expů hraje se stejně jako v předchozí verzi a má nakročeno víc než slušně, ještě vylepšit optimalizaci a opravit pár bugů a máme se na co těšit.
Tisk
Hodnocení:
( 8.8 / 42 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Counter-Strike: Global Offensive - osobní dojmy a preview
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Jirihood    :) Zrovna mi na steamu přišel přístup do bety :)Jirihoodjirihood6433    17.3.2012 16:49 Jirihood

:) Zrovna mi na steamu přišel přístup do bety :)

hruska    HALF-LIFEBLAZEN: Ve SHRNUTÍ máš chybu. Asi si chtěl napsat nakročeno místo nakočno.
PS. Dobrej článek
hruskahruska8406
    17.3.2012 16:38
hruska

HALF-LIFEBLAZEN: Ve SHRNUTÍ máš chybu. Asi si chtěl napsat nakročeno místo nakočno.
PS. Dobrej článek

HALF-LIFEBLAZEN   1x   Mr. Triboni: Jj s tím musím souhlasit jeho GMOD IDIOT BOX mi zpestřil nudu na intru. :DHALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    13.3.2012 15:37 HALF-LIFEBLAZEN

Mr. Triboni: Jj s tím musím souhlasit jeho GMOD IDIOT BOX mi zpestřil nudu na intru. :D

Mr.Triboni   2x   Heh DasBoSchitt videa jsou bezvadná :-DMr.Tribonimrtriboni6895    13.3.2012 14:29 Mr.Triboni

Heh DasBoSchitt videa jsou bezvadná :-D

HALF-LIFEBLAZEN   2x   Ronaldus7: Díky tenhle vtip mě napadl díky parodii na TF 2 kde byla přesně tahle kadibudka. Pokud tě to zajímá zde je video. [ odkaz ]HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    13.3.2012 07:53 HALF-LIFEBLAZEN

Ronaldus7: Díky tenhle vtip mě napadl díky parodii na TF 2 kde byla přesně tahle kadibudka. Pokud tě to zajímá zde je video. [ odkaz ]

HALF-LIFEBLAZEN   1x   Stixxy: Uvidím ale jak jsem psal v mínusech HW náročnost a optimalizace, takže se mi to trošku seká i v rozlišení 1024x768 a ještě někdy hra spadne no a když přidám FRAPS bude to nehratelný úplně takže by se to odrazilo i ve videech. Takže jestli vám nebudou vadit lagy mohu o víkendu zkusit natočit krátkej gameplay.HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    13.3.2012 07:51 HALF-LIFEBLAZEN

Stixxy: Uvidím ale jak jsem psal v mínusech HW náročnost a optimalizace, takže se mi to trošku seká i v rozlišení 1024x768 a ještě někdy hra spadne no a když přidám FRAPS bude to nehratelný úplně takže by se to odrazilo i ve videech. Takže jestli vám nebudou vadit lagy mohu o víkendu zkusit natočit krátkej gameplay.

Stixxy    Nenatočíš třeba nějaká videa? ;-)Stixxystixxy2230    12.3.2012 21:16 Stixxy

Nenatočíš třeba nějaká videa? ;-)

Ronaldus7    za poslední obrázek s komentářem 10 :-DRonaldus7ronaldus75273    12.3.2012 19:22 Ronaldus7

za poslední obrázek s komentářem 10 :-D

Joker_The    achjo ja chcu tu betu , skvělá článek . jsem rád že nejsem sám komu se CS: GO líbíJoker_Thejoker_the9512    12.3.2012 19:05 Joker_The

achjo ja chcu tu betu , skvělá článek . jsem rád že nejsem sám komu se CS: GO líbí

HALF-LIFEBLAZEN   1x   WoLf-Cz: Njn taky jsem sám nevěřil že to bude tak rychlé.HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    12.3.2012 17:07 HALF-LIFEBLAZEN

WoLf-Cz: Njn taky jsem sám nevěřil že to bude tak rychlé.

WoLf-Cz   5x   Sakra ty seš teda štastlivec!WoLf-Czwolf-cz3200    12.3.2012 13:24 WoLf-Cz

Sakra ty seš teda štastlivec!

HALF-LIFEBLAZEN    Pokud chcete vidět více snímku ze hry tak sem: [ odkaz ]HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    12.3.2012 07:48 HALF-LIFEBLAZEN

Pokud chcete vidět více snímku ze hry tak sem: [ odkaz ]

Bunhead    Supr jako vždy :) škoda , že mě nevzali do bety :( tak snad příště budu mít štěstí :D 10/10Bunheadbunhead6229    11.3.2012 23:02 Bunhead

Supr jako vždy :) škoda , že mě nevzali do bety :( tak snad příště budu mít štěstí :D 10/10

O autorovi blogu

HALF-LIFEBLAZEN

Přečetl jsem článek až do konce jedním dechem mé halfovské srdce zabušilo a nyní mohu říct jedno, je mi z toho úplně na nic, každopádně bylo mi to už od začátku jasné že další díl Half-Life nebude, když už jsem viděl hromadný odchod scenáristů, ale nikdo mi nevěřil.

Za sebe mohu říct jen toto, už zbývá jen počkat na Xen pro Black Mesa a udělat tak finální tečku tam kde to celé začalo.

Sbohem Half-Life, bylo mi ctí tě hrát.

Založit herní BLOG