Uživatel nepřihlášen
Blog veterána Half-Life.
RSS kanál blogu
Píše: HALF-LIFEBLAZEN - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Blog veterána Half-Life.

Nejtajemnější herní postava ze všech G-MAN

Čtvrtek 9.2.2012 22:35 - Autor: HALF-LIFEBLAZEN
To se mi líbí

Nejtajemnější herní postava ze všech G-MAN!!! POZOR TENTO ČLÁNEK MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER TEN CO NEDOHRÁL VŠECHNY DÍLY A NECHCE SI NECHAT ZKAZIT PŘEKVAPENÍ AŤ SE MU VYHNE OBLOUKEM !!!

G-MAN tento chlapík se určitě všem hráčům uchoval do paměti a vyvolalo o něm hromadu otázek, kdo to je, co dělá, jaké má cíle a co má v tom kufříku ? Toto jsou známé otázky na které chybí odpověď pojdmě si tedy o něm shrnout co teď víme.

G-MAN je zkratka anglického slova Government man v češtině tedy znamená muž z vlády a na první pohled v Half-Life 1 ve středisku Black Mesa vypadá normálně jako každý jiný vládní muž či nějakej politik nebo byznysman, ale už hned na začátku když je ve vlaku a za pár minut se dostane do laboratoře Sector C ještě dřív než Gordon Freeman to musí být už podivné.

Musím říct že rozdíl mezi HL 1 a HL 2 je fakt velký.
Musím říct že rozdíl mezi HL 1 a HL 2 je fakt velký.Po spuštění Black Mesa incidentu ho Gordon občas potká ale G-MAN se většinou vyskytuje tam kde Gordon nemá přístup a nebo je G-MAN od něj daleko a stačí utéct dřív než Gordon dojde na jeho místo, později vláda vyšle HECU jednotky kteří mají za úkol vše vyčistit tedy včetně i vědeckého a bezpečnostního personálu a ještě později pravděpodobně právě G-MAN vyšle jednotku Black Ops kteří pro změnu mají za úkol pohřbít Black Mesa a pokud možno vyčistit vše co přežilo včetně i HECU jednotky kteří se nestihli evakuovat no a proč G-MAN ? Protože to on spustí tu miniatomovku poté co ji Adrian Shepard vypnul.

Po smrti Nihilantha poprvé G-MAN promlouvá k Gordonovi a dává mu na výběr buď práci pro něj nebo bitvu kterou Gordon nemůže vyhrát, Gordon nakonec podepíše smlouvu tím že skočí do Slow time warp portálu a stává se vlastně přímo majetkem G-MANa, tento portál uvede Gordona do stáze aby ho mohl G-MAN využít až nastane tato doba kdy ho bude potřeba.

G-MAN probouzí Gordona se slovy "Všechny výdobky tohoto světa mohou být ztraceny pokud, no řekněme že tvůj čas opět přišel. Správný muž na špatném místě může změnit chod světa, vstávej Freemane a vdechni vůni popela." a Gordon se z ničeho nic objeví ve vlaku, tady už hned je jasné že G-MAN je ještě tajemější než v prvním díle nikdo nemá tušení že vůbec existuje tedy kromě jedné vesničce New Little Odessa kde se G-MAN vybavoval s rebelem a např. v Nova Prospektu bylo pomocí kamer i vidět že po něm nikdo neútočili ani Ant-lioni ani Combine turrety že by byl pro ně i neviditelný?

Správný muž na špatném místě dokáže změnit chod světa.
Správný muž na špatném místě dokáže změnit chod světa.Po výbuchu fůzního reaktoru G-MAN zastaví čas a Gordona opět uvede do stáze ale předtím G-MAN řekne že dostal další kontrakt na zajimavé služby které měl Gordon později vykonat a že není oprávněn ríct více což znamená, že G-MAN není jediný záhadný muž ale má i své nadřízené, každopádně Alyx nechá napospas výbuchu, ale tady se ukázalo že G-MAN není zas až tak úplně všemocný jak se zdá, do této události totíž zasáhnou Vortigaunti kteří Alyx zachrání a Gordona vytáhnou ze stáze a poslední G-MANova slova byla "ještě se uvidíme", důvod proč do toho zasáhli Vorti byl prostý, G-MAN chtěl aby Citadel Core byl co nejdřív přetížen a tím by úspíšil k odeslání zprávy na planetu rasy Combine a vytvořil by se tím superportál který vyvolá posily čímž se na jejich planetě oslabí obrana a G-MAN může tím pádem na jejich svět zaútočit.

Vorti zas chtěli aby Gordon i s Alyx na nějakou dobu toto hlavní jádro stabilizovali a tím by oddálili destrukci Citadely a poskytly by tak čas občanům City 17 opustit bohužel taktéž to umožní i Combine konkrétně hlavně Combine Advisorům.

Trochu deja-vu nemyslíte?
Trochu deja-vu nemyslíte?Po zničení Citadely se začal vytvářet superportál a Alyx byla v bezvědomí kvůli potvoře Hunter, po donesení larvího extractu a během procesu oživování Alyx opět promluví G-MAN a zde se odhalí že to on sám zachránil Alyx z Black Mesa a dá Gordonovi úkol jako splátku za jeho přežití dát pozor na Alyx až do White Forestu a to jen proto aby přes její slova poslal zprávu Elimu Vance "připrav se na nepředvídatelné následky", taky G-MAN řekne že si přál i více než jen sledovat Gordona ale musel souhlasit v rámci jistých omezení, což jen utvrzuje že má nadřízené a musí být pouhý zaměstnanec.

Po dlouhé nebezpečné cestě malém boji uvnitř základny a uzavření sekundárního sila se přehrají data co Gordon s Alyx získali z Citadely a kromě Judith Mosman se taky objeví loď Borealis, zde Kleiner navrhuje použít tuto technologii z této lodi jako zbraň k vyhlazení Combine ale Eli stojí za tím že ta loď musí být zničena za každou cenu.

Po odchodu Kleinera na příkaz Magnussona kvůli dešifrování portálového kodu z Citadely se na monitorech místo Borealis objevil G-MAN a Alyx proti své vůli řekla svému otci Elimu tuto větu "připrav se na nepředvídatelné následky", Eli málem dostane infarkt a Alyx mu raději řekne ať si odpočine a jde udělat čaj v této situaci se Eli svěří Gordonovi ža tato slova mu přesně pošeptal sám G-MAN než zahájil tento test v Black Mesa a říkámu Náš společný přítel toto spojení pochází z této věty náš společný démon nebo ďábel, taky Gordonovi řekne že to on sám G-MAN přinesl tento neznámý krystal který po vložení do stroje spustí tuto rezonanční kaskádu (zakřivení obou dimenzí) a lituje toho že ten test nezrušil že kdyby to zrušil nikdy by k incidentu a invazi Combine na Zemi nemuselo dojít, taky řekne že mu mělo dojít že G-MAN Alyx zachránil jenom ke svému účelu a že teď tu jeho dceru využívá, pak Gordonovi chtěl říct něco co by pravděpodobně odpovědělo na mnoho otázek včetně G-MANa ale Alyx ho vyrušila když mu podala čaj a Magnusson popohnal Gordona na obranu základny s tím že když uspěje tak zapomene i na incident s mikrovlnkou v Black Mesa.

Spider-G, Spider-G umí nohama pěkně kopat. :D
Spider-G, Spider-G umí nohama pěkně kopat. :DPo úspěšném odražení Striderů a odpálení rakety šli Gordon, Alyx a Eli na vyhlídkové místo u hangáru ale Eli Gordona zadržel a řekl mu že podle varování od G-MANa to má co dělat s lodi Borealis takže mu řekne že tato loď nesmí být nikdy použita ale musí být zničena za každou cenu, po uzavření superportálu při cestě k vrtulníku je napadnou Combine Advisoři a Eliho poslední slova byla "zničte tu loď za každou cenu" a šel se obětovat nepovedeným útokem na Advisora pomocí trubky a Advisor mu vysál mozek a s ním i možná informace o G-MANovi co chtěl Gordonovi původně říct.

Takže shrnutí G-MAN dokáže hrát s lidmi jako s loutkami a nechává je dělat špinavou práci za něj, taky se ani neví jestli je to přítel nebo nepřítel jindy pomůže ale jindy uškodí, na druhou stranu ale nikomu fyzicky neublížil takže nepřítele bych vyloučil, zas ale nalákal jednotky Combine na Zem takže ho nemohu ani nazvat přátelskou postavou takže je to spíš tvz. neutrální postava která jenom pozoruje co se děje a zasáhne jenom když např. Gordon splní práci.

Tisk
Hodnocení:
( 9.2 / 52 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Nejtajemnější herní postava ze všech G-MAN
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Freeman   1x   Souhlasím s HALF-LIFEBLAZNEM, G-Man je podle mě člen rasy vyspělejší než Combine. Myslím, že chtějí porazit Combine všemi možnými prostředky a chtějí k tomu využít Zemi (protože Země má teleportační technologii viz. Borealis) .Freemanfreeman11766    6.3.2012 18:24 Freeman

Souhlasím s HALF-LIFEBLAZNEM, G-Man je podle mě člen rasy vyspělejší než Combine. Myslím, že chtějí porazit Combine všemi možnými prostředky a chtějí k tomu využít Zemi (protože Země má teleportační technologii viz. Borealis) .

HALF-LIFEBLAZEN    EpiCenega: No tak pozemšťan to nejspíš asi fakt nebude jelikož vlastní technologii snad mocnější než jakou má Combine a rozhodně není dílo pozemšťanů. Takže ufon tedy mimozemšťan to nejspíš bude otázkou je odkud pochází a proč zrovna vybral Zemi.HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    13.2.2012 21:29 HALF-LIFEBLAZEN

EpiCenega: No tak pozemšťan to nejspíš asi fakt nebude jelikož vlastní technologii snad mocnější než jakou má Combine a rozhodně není dílo pozemšťanů. Takže ufon tedy mimozemšťan to nejspíš bude otázkou je odkud pochází a proč zrovna vybral Zemi.

EpiCenega    podle mě je G-MAN ufoun, ale to je můj názor...jinak je článek super dobře se čte a nejlepší je že sem se o G-MANovi dověděl i něco novéhoEpiCenegaepicenega7263    13.2.2012 17:09 EpiCenega

podle mě je G-MAN ufoun, ale to je můj názor...jinak je článek super dobře se čte a nejlepší je že sem se o G-MANovi dověděl i něco nového

Honzas4400 člen redakce    Gordon-man :)Honzas4400honzas4400274    13.2.2012 07:52 Honzas4400

Gordon-man :)

Raden (Pro hodnocení musíte být přihlášen  Podle mě dobré shrnutí o G-Manovích aktivitách a všeho co o něm víme. 9/10 :dance:Radenraden11371    13.2.2012 06:41 Raden

Podle mě dobré shrnutí o G-Manovích aktivitách a všeho co o něm víme. 9/10 :dance:

Jirihood    Dobrý, ale být autorem, víc bych opravoval interpunkci. Je tam dost chyb :-) ( Dokonce i v nadpisu )Jirihoodjirihood6433    12.2.2012 22:43 Jirihood

Dobrý, ale být autorem, víc bych opravoval interpunkci. Je tam dost chyb :-) ( Dokonce i v nadpisu )

Tess    aha dik :)Tesstess6801    12.2.2012 19:45 Tess

aha dik :)

Meg.A.Byte.    Tes: G-Man nemá s Garry's modem vlastně nic společného. Garry's mod se tak jmenuje po jeho vývojáři Garrymu Newmanovi ;)Meg.A.Byte.megabyte3000    12.2.2012 18:34 Meg.A.Byte.

Tes: G-Man nemá s Garry's modem vlastně nic společného. Garry's mod se tak jmenuje po jeho vývojáři Garrymu Newmanovi ;)

Mr.Lolendo    Jako Observer ze seriálu Fringe: [ odkaz ]Mr.Lolendomrlolendo10723    12.2.2012 18:33 Mr.Lolendo

Jako Observer ze seriálu Fringe: [ odkaz ]

Tess    niesom niaky fanusik half-life, ale nema tento tipek nieco spolocne s G-errys mod ? a ak sa pletiem tak sa mi moc nesmejte pls :DTesstess6801    12.2.2012 17:44 Tess

niesom niaky fanusik half-life, ale nema tento tipek nieco spolocne s G-errys mod ? a ak sa pletiem tak sa mi moc nesmejte pls :D

HALF-LIFEBLAZEN   4x   Jj víte o chlápkovi více ale ve skutečnosti vy i já nevíme o něm nic. :D vše je na základě mé teorie a z toho co jsem pochytil ze hry a kdo ví třeba se z něho vyklube něco co by jsme vůbec nečekali.HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    12.2.2012 17:42 HALF-LIFEBLAZEN

Jj víte o chlápkovi více ale ve skutečnosti vy i já nevíme o něm nic. :D vše je na základě mé teorie a z toho co jsem pochytil ze hry a kdo ví třeba se z něho vyklube něco co by jsme vůbec nečekali.

FoxikCZ    Skvělý článek a konečně o tom chlapíkovi vím více :DFoxikCZfoxikcz11005    12.2.2012 17:36 FoxikCZ

Skvělý článek a konečně o tom chlapíkovi vím více :D

Cvrnda člen redakce    iNva: Určitě dokáže cestovat prostorem. Většinou to ale bývá tak, že cestování časem bývá na vyšší úrovni než prostorem, takže bych se nedivil kdyby G-Man zvládal i ten časCvrndacvrnda7    12.2.2012 17:20 Cvrnda

iNva: Určitě dokáže cestovat prostorem. Většinou to ale bývá tak, že cestování časem bývá na vyšší úrovni než prostorem, takže bych se nedivil kdyby G-Man zvládal i ten čas

iNva    Doufám, že se někdy dozvíme kdo to vlastně je. A proč je všude. A dokáže snad cestovat časem?iNvainva5792    12.2.2012 17:17 iNva

Doufám, že se někdy dozvíme kdo to vlastně je. A proč je všude. A dokáže snad cestovat časem?

Meg.A.Byte.    Uf, tohle bylo na mě možná až moc rychlé, pobral jsem jenom něco, ale de vidět že dokážeš shrnout všechny informace a napsat je do celkem krátkého článku. Moje hodnocení - 9. 9/10Meg.A.Byte.megabyte3000    12.2.2012 16:50 Meg.A.Byte.

Uf, tohle bylo na mě možná až moc rychlé, pobral jsem jenom něco, ale de vidět že dokážeš shrnout všechny informace a napsat je do celkem krátkého článku. Moje hodnocení - 9. 9/10

Virus    Parádní počteníčko! :thumbup: Dávám všechny palce nahoru. Mě samotného zajímá, jak to dopadne. Jen doufám, že z G-Mana neudělaj otce Gordona, při jeho poslední minutě života a na nás by bylo zabít/nezabít. A nebo ještě hůř.... G-Man by se rovnal staršímu a z budoucnosti znalému Gordonovi. Vždy, když si dám jejich obrázky vedle sebe, vidím malou ale patrnou podobu. Když vynechám brýle a fousi. :-D Jojo to by se to debatilo. :-)Virusvirus7406    12.2.2012 16:38 Virus

Parádní počteníčko! :thumbup: Dávám všechny palce nahoru. Mě samotného zajímá, jak to dopadne. Jen doufám, že z G-Mana neudělaj otce Gordona, při jeho poslední minutě života a na nás by bylo zabít/nezabít. A nebo ještě hůř.... G-Man by se rovnal staršímu a z budoucnosti znalému Gordonovi. Vždy, když si dám jejich obrázky vedle sebe, vidím malou ale patrnou podobu. Když vynechám brýle a fousi. :-D Jojo to by se to debatilo. :-)

F3rdA    LUXUS Velebnosti. . článek jak už zaznělo 15/10 konečně v tom mám trocha pořádek. .
a jestli máš pokračovat? xD že váháš ;)
F3rdAf3rda8011
    12.2.2012 16:25
F3rdA

LUXUS Velebnosti. . článek jak už zaznělo 15/10 konečně v tom mám trocha pořádek. .
a jestli máš pokračovat? xD že váháš ;)

HALF-LIFEBLAZEN    Tak to vypadá že dalším tématem fakt bude Aperture Science podle vašého přání, ok někdy se o to pokusím.HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    11.2.2012 08:09 HALF-LIFEBLAZEN

Tak to vypadá že dalším tématem fakt bude Aperture Science podle vašého přání, ok někdy se o to pokusím.

Mr.Triboni    Tak a asi už víme, o čem teď budeš psát že? :-DMr.Tribonimrtriboni6895    10.2.2012 21:06 Mr.Triboni

Tak a asi už víme, o čem teď budeš psát že? :-D

Cvrnda člen redakce   1x   G-Man je rozhodně jedna z nejlépe vymyšlených postav vůbec. Dalo by se sepsat deset článků jenom o spekulacích kdo to je a jaké má úmysly. Každopádně i tentokrát supr článek. A teď všichni se mnou: My chceme článek o Aperture Science! My chceme článek o Aperture Science!Cvrndacvrnda7    10.2.2012 20:13 Cvrnda

G-Man je rozhodně jedna z nejlépe vymyšlených postav vůbec. Dalo by se sepsat deset článků jenom o spekulacích kdo to je a jaké má úmysly. Každopádně i tentokrát supr článek. A teď všichni se mnou: My chceme článek o Aperture Science! My chceme článek o Aperture Science!

Ronaldus7    Vždyť jo, stane se... Doufám, že míníš pokračovat.Ronaldus7ronaldus75273    10.2.2012 18:53 Ronaldus7

Vždyť jo, stane se... Doufám, že míníš pokračovat.

Fandar    Parádní článek, jako vždy Jirko. :)Fandarfandar11254    10.2.2012 18:27 Fandar

Parádní článek, jako vždy Jirko. :)

HALF-LIFEBLAZEN   1x   Děkuji vám za kladné ohlasy, cením si toho a tu chybku jsem opravil za což vám taky děkuji, někdy holt ulítne.HALF-LIFEBLAZENhalf-lifeblazen6617    10.2.2012 17:52 HALF-LIFEBLAZEN

Děkuji vám za kladné ohlasy, cením si toho a tu chybku jsem opravil za což vám taky děkuji, někdy holt ulítne.

Vixi    Perfektní článek, všechno pěkně schrnuto a hezky se to čte. 10/10Vixivixi3511    10.2.2012 15:43 Vixi

Perfektní článek, všechno pěkně schrnuto a hezky se to čte. 10/10

Ronaldus7    Další výborný článek, jen v odstavci pod obrázkem G-MANa z HL1 "spustí tu miniatomovky"Ronaldus7ronaldus75273    10.2.2012 12:11 Ronaldus7

Další výborný článek, jen v odstavci pod obrázkem G-MANa z HL1 "spustí tu miniatomovky"

O autorovi blogu

HALF-LIFEBLAZEN

Přečetl jsem článek až do konce jedním dechem mé halfovské srdce zabušilo a nyní mohu říct jedno, je mi z toho úplně na nic, každopádně bylo mi to už od začátku jasné že další díl Half-Life nebude, když už jsem viděl hromadný odchod scenáristů, ale nikdo mi nevěřil.

Za sebe mohu říct jen toto, už zbývá jen počkat na Xen pro Black Mesa a udělat tak finální tečku tam kde to celé začalo.

Sbohem Half-Life, bylo mi ctí tě hrát.

Založit herní BLOG